Laboratoria KIP

A20: Laboratorium Inżynierii Zarządzania

Data: 05.04.2024

a20pano.webp

laboratorium komputerowe , w którym realizowane są zajęcia związane z wizualizacją i symulacją systemów produkcyjnych, wdrażaniem systemów informatycznych, integracją systemów zarządzania produkcją oraz informatyką i komputerowym wspomaganiem prac inżynierskich.

a20_a.webp

Przykłady oprogramowania i aparatury wykorzystywanej w zajęciach dydaktycznych w Katedrze Inżynierii Produkcji w Laboratorium Inżynierii Zarządzania:

Oprogramowanie symulacyjne FlexSim

Narzędzia wspomagające projektowanie systemów produkcyjnych, jakimi są linie produkcyjne, gniazda i stanowiska pracy, oraz do analizy zachodzących w nich procesów. Oprogramowanie symulacyjne łączy analizy przepływów materiałowych i informacyjnych procesów produkcyjnych z metodami optymalizacji, teorią prawdopodobieństwa i analizą statystyczną.

REKORD.ERP

Komercyjne oprogramowanie klasy ERP, wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwami produkcyjnymi w obszarze zarządzania szeroko rozumianym procesem produkcyjnym.

Okulary VR

Aparatura wykorzystująca technologię wirtualnej rzeczywistości. W połączeniu z oprogramowaniem symulacyjnym FlexSim możliwe jest stworzenie trójwymiarowego modelu hali produkcyjnej i wizualizacja procesów wytwarzania w okularach VR.

a20_b.webp