Laboratoria KIP

Data: 06.04.2024

a17pano.webp

a21pano.webp

Komputerowe laboratorium, w którym realizowane są zajęcia technologii informacyjnej, informatyki i komputerowego wspomagania prac inżynierskich, komputerowej integracji produkcji oraz zintegrowanych systemów zarządzania.

a17_21.webpPrzykłady oprogramowania i aparatury wykorzystywanej w zajęciach dydaktycznych w Katedrze Inżynierii Produkcji w Laboratorium Systemów Informatycznych:

Oprogramowanie MTS-CNC ISO

System dydaktyczno-przemysłowy służący do nauki programowania obrabiarek sterowanych numerycznie. Oprogramowanie pozwala zdobywać techniczne kwalifikacje w zakresie programowania obrabiarek sterowanych numerycznie od podstaw przez programowanie kompleksowej obróbki, aż po optymalizację programów. Oprogramowanie zawiera dwa podstawowe moduły: TopTurn do programowania i symulacji obróbki na tokarkach oraz TopMill do programowania i symulacji obróbki na frezarkach i centrach obróbkowych wieloosiowych. Umożliwia pisanie programów w trybie dialogowym lub interaktywnym w różnych językach programowania i symulację ich realizacji w widoku 2D oraz 3D.

REKORD.ERP

Komercyjne oprogramowanie klasy ERP, wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwami produkcyjnymi w obszarze zarządzania szeroko rozumianym procesem produkcyjnym.

CEIT.TABLE

Mobilny komputer z ekranem dotykowym i oprogramowaniem wspomagającym optymalizację przepływów materiałowych. Za pomocą takiego systemu może zmieniać i testować różne koncepcje rozmieszczenia stanowisk pracy, dróg transportowych oraz miejsc i sposobu składowania części. System umożliwia również symulację i optymalizację procesów obróbki.