O kierunku ZiIP

Specjalności na studiach I-go stopnia

Data: 26.03.2024

Program kształcenia na kierunku studiów Zarządzanie i Inżynieria Produkcji w ramach studiów inżynierskich obejmuje:

1. Przedmioty ogólne i podstawowe (np. technologia informacyjna, języki obce, ekonomia, zarządzanie środowiskiem i systemami pracy)
  2. Przedmioty kierunkowe (np. zarządzanie jakością i bezpieczeństwem, zarządzanie produkcją i usługami, komputerowe wspomaganie prac inżynierskich, logistyka w przedsiębiorstwie)
  3. Przedmioty z zakresu wybranej specjalności
  4. Bloki przedmiotowe do wyboru związane z określoną branżą przemysłu

Specjalności na studiach I-go stopnia:

• Inżynieria zarządzania produkcją
    Podczas studiów dowiesz się jak projektować i nadzorować procesy i systemy produkcyjne oraz eksploatacji w przedsiębiorstwach branży maszynowej, motoryzacyjnej, lotniczej. Zagadnienia zarządzania produkcją przedstawiane są w kontekście Total Quality Management, filozofii Lean manufacturing i Industry 4.0. Po studiach możesz podjąć pracę zarówno jako audytor wewnętrzny, inżynier jakości, inżynier procesu jak również jako analityk finansowo-kosztowy.

• Informatyczne systemy zarządzania
    Nauczymy Cię projektować i tworzyć bazy danych związane z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Podczas studiów dowiesz się, na czym polega implementacja informatycznych systemów zarządzania produkcją. Zapoznasz się z nowoczesnymi systemami informatycznymi klasy: ERP Enterprise Resource Planning, WMS- Warehouse Management System, CAx- Computer-Aided, BI- Business Intelligence.
  • Systemy logistyczne przedsiębiorstwa
    Zdobędziesz wiedzę z zakresu określania kosztów i terminów przyjmowanych zleceń produkcyjnych oraz zarządzania stanami magazynowymi, produkcji w toku i zaopatrzenia. Zapoznasz się z nowoczesnymi narzędziami logistyki produkcji: RFID- Radio-frequency identification, RTLS- Real-Time Location System, AGV-Automated Guided Vehicles, VR- Virtual Reality i AR- Augmented Reality. Jako absolwent tej specjalności będziesz mógł podjąć pracę w działach logistyki, zaopatrzenia, dystrybucji oraz w firmach projektujących i organizujących łańcuchy dostaw przedsiębiorstw produkcyjnych.
  • Inżynieria bezpieczeństwa pracy
    Nauczysz się projektować stanowiska pracy z uwzględnieniem wymagań ergonomicznych oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Zdobędziesz wiedzę z zakresu analizy i oceny warunków pracy, zagrożeń materialnego środowiska pracy, a także prowadzenia badań obciążenia pracownika podczas pracy przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu pomiarowego.

Program studiów I-go stopnia (2023): obowiązuje dla semestru 2

Pliki do pobrania