O kierunku ZiIP

Dlaczego Zarządzanie i Inżynieria Produkcji?

Data: 26.03.2024

Kierunek studiów Zarządzanie i Inżynieria Produkcji jest kierunkiem interdyscyplinarnym łączącym ze sobą przedmioty techniczne, ekonomiczne i humanistyczne. Spoiwem integrującym wykładane na zajęciach zagadnienia jest informatyka.
Już ponad 3000 absolwentów ukończyło ten kierunek studiów na UBB w Bielsku-Białej (wcześniej ATH), który powstał jako jeden z pierwszych w kraju.

slajd1.webp

Najważniejsze atuty kierunku ZiIP:

Studia na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji to połączenie wiedzy inżynierskiej z umiejętnościami menedżerskimi oraz połączenie teorii z praktyką. Znacząca część zajęć na studiach pierwszego i drugiego stopnia to zajęcia praktyczne w formie ćwiczeń, laboratoriów i projektów oraz szerokie możliwości praktyk, staży i zatrudnienia w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Dodatkowym atutem kierunku są wizyty studyjne w zakładach pracy regionu oraz w zakładach zagranicznych. W ramach Międzynarodowego Programu CEEPUS od kilkunastu lat nasi studenci uczestniczą w kilkudniowych wizytach obserwacyjno-szkoleniowych w przedsiębiorstwach na Słowacji, m.in. VAG Volkswagen Slovakia , KIA, ECCO SLOVAKIA, KraussMaffei, KOVAL SYSTEMS oraz w laboratoriach na Uniwersytecie Technicznym w Żylinie. Dla studentów jest to wyjątkowa szansa zobaczenia z bliska i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami, które wiążą się z ich kierunkiem studiów.

slajd2.webp slajd3.webp

Na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji prowadzone są studia:

• stacjonarne I stopnia 3,5-letnie,
  • stacjonarne II stopnia 1,5-roczne,
  • niestacjonarne I stopnia 3,5-letnie (studia zaoczne),
  • niestacjonarne II stopnia 1,5-roczne (studia zaoczne).