Wizyty studentów w zakładach KIA oraz Schaeffler na Słowacji

Data: 23.05.2024 Kategoria: Ogólne

W dniach 20-22.05.2024 nasi studenci kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji odwiedzili dwa nowoczesne zakłady produkcyjne w okolicach Żyliny na Słowacji w ramach programu CEEPUS. Pierwszym z nich był zakład Schaeffler produkujący kiedyś łożyska toczne, a aktualnie elektryczne układy napędowe dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego.

panorama2.webp

Drugi zakład to Kia Slovakia, w którym odwiedziliśmy wydział przygotowania blach i łączenia elementów karoserii, gdzie zabiegi zgrzewania i spawania wykonywane było głównie przez roboty przemysłowe. Na wydziale montażu obserwowaliśmy pracę nowoczesnych linii montażowych, gdzie montowane są samochody Kia Sportage oraz Kia Ceed i średnio co minutę wyjeżdża gotowy samochód tej marki.

W trzecim dniu wizyty byliśmy gośćmi Uniwersytetu Technicznego w Żylinie i uczestniczyliśmy w warsztatach z zakresu programowania robotów oraz obrabiarek sterowanych numerycznie w laboratoriach Wydziału Inżynierii Mechanicznej w Katedrze Automatyzacji Systemów Produkcyjnych.

Wolny czas można było wykorzystać na zwiedzanie miasta Żylina i okolicy oraz skorzystanie z basenów termalnych w Rajeckich Teplicach.