Wizyta studyjna w firmie Diehl Metering

Data: 19.04.2024 Kategoria: Ogólne

We wtorek 16 kwietnia studenci kół naukowych Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego VIP i Inżynier XXI wieku oraz studenci kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji wraz z opiekunami wizytowali nowoczesny zakład produkcyjny Diehl Metering w Bażanowicach. Diehl Metering jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i dostawie inteligentnych rozwiązań pomiarowych.

Wizyta rozpoczęła się oprowadzeniem po hali produkcyjnej, gdzie zaprezentowana została struktura produkcji oraz park maszynowy firmy. Następnie uczestnicy wyjazdu wzięli udział w następujących sesjach tematycznych związanych z funkcjonowaniem zakładu:

• „Przepływ materiału i informacji przez proces. Planowanie layoutu 2D/3D – vis Table”,
  • „Metody MTM planowania czasu produkcji/chronometraż i balansowanie czasu produkcji,
  • „Pomiar efektywności procesu produkcji, główne KPI efektywności procesu-MES na produkcji na przykładzie ACASRS i MESMA”.

Po solidnej dawce teorii przyszedł czas na sprawdzian praktyczny – zadaniem studentów było złożyć wodomierz, przetestować go i spakować. Zadanie tylko z pozoru wydawało się łatwe…

Wizyta zakończyła się sytym poczęstunkiem i zdjęciem grupowym.

diehl1.webp

W imieniu wszystkich uczestników wycieczki dziękujemy firmie Diehl Metering za możliwość wizytowania i świetną organizację dnia!