Warsztaty w Science Point LAB

Data: 11.03.2024 Kategoria: Ogólne
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniach 8-9 marca w Science Point LAB w CH Gemini Bielsko-Biała miały miejsce warsztaty realizowane przez naszych pracowników oraz studentów w ramach wydarzenia pt. „Spotkania z nowymi technologiami”. Podczas wydarzenia prezentowaliśmy następujące aktywności:

• dr hab. inż. Robert Drobina, prof. UBB, Koło Naukowe Inżynier XXI wieku „Analiza składu ciała w kontekście sportu i rekreacji. TANITA 980”, „Ocena sprawności psychomotorycznej w aspekcie zjawisk i iluzji”
  • mgr inż. Damian Kolny, Koło Naukowe VIP & Centrum Inżynieryjne Sp. z o.o. „Wirtualna fabryka na wyciągnięcie ręki”.

Oba warsztaty skupione były na wzajemnym doświadczeniu przez użytkowników zjawisk iluzji cyfrowej i efektu olśnienia, wobec zdolności psychomotorycznych. Zainteresowani uczestnicy mieli okazję m.in. projektować halę produkcyjną, modelować, wizualizować i symulować procesy produkcyjne z wykorzystaniem technologii VR w środowisku FlexSim, jak również sprawdzać własne zdolności psychomotoryczne na dedykowanej ku temu aparaturze. W ramach wydarzenia nie zabrakło również warsztatów związanych z zagadnieniem profilaktyki zdrowotnej, które zostały przeprowadzone z wykorzystaniem specjalistycznego analizatora składu ciała TANITA 980.

Koordynatorami stanowisk byli: dr hab. inż. Robert Drobina, prof. UBB, mgr inż. Damian Kolny, mgr inż. Ewa Kaczmar-Kolny.

Warsztaty współprowadzili studenci Koła Naukowego VIP: Natalia Strzelecka, Sabina Stypuła, Mateusz Gacek, Mateusz Handzlik oraz Jakub Owczarzak.

Warsztaty realizowane przez naszych pracowników oraz studentów w ramach wydarzenia pt. Spotkania z nowymi technologiami w Science Point LAB w CH Gemini.