Uroczyste otwarcie laboratorium FlexSim

Data: 08.12.2023 Kategoria: Ogólne
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W piątek 8 grudnia nasi studenci wzbogacili się o nowe laboratorium systemów wizualizacji produkcji. Laboratorium powstało dzięki współpracy Uczelni z firmą Centrum Inżynieryjne z Bielska-Białej zajmującą się automatyzacją, robotyzacją, modelowaniem oraz symulacją systemów produkcyjnych.

W uroczystym otwarciu laboratorium uczestniczyli przedstawiciele Centrum Inżynieryjnego (sponsora wyposażenia laboratorium), firmy InterMarium z Krakowa (dystrybutora oprogramowania FlexSim), Władze Uczelni, pracownicy Katedry Inżynierii Produkcji oraz studenci z koła naukowego VIP.

Po przecięciu wstęgi przez p. Magdalenę Zbijowską z Centrum Inżynieryjnego oraz opiekuna laboratorium i koła naukowego VIP – mgr inż. Damiana Kolnego zgromadzonych gości przywitał Rektor dr hab. inż. Jacek Nowakowski, prof. UBB.

W nowym laboratorium studenci z Koła Naukowego VIP uczestniczyli w warsztatach symulacyjnych z wykorzystaniem oprogramowania FlexSim prowadzonych przez przedstawicieli firmy InterMarium z Krakowa, którzy przed rozpoczęciem warsztatów wręczyli Certyfikat Simulation Laboratory Supervisor" mgr inż. Damianowi Kolnemu.

Studentom bardzo podobało się nowe laboratorium oraz przeprowadzone w nim warsztaty z zakresu modelowania i symulacji oraz wirtualnej inżynierii produkcji.

Uroczystość otwarcia laboratorium powiązana była z odbywającą się na Uczelni konferencją - Inżynier XXI wieku.